Headerlogo-v3

Arbeid

FIKSJON

Vincent (2018)
Eirik Tveiten. 10 min.

Marken (2015)
Hanne Larsen. 9 min.

Bestefars Bildemysterium (2015)
Oscar Udbye & Emil Tanem. 11 min.

MK-X (2013)
Solveig Wedøe & Sara Brym. 7 x 13 min.

Bye og Rønning (2012)
Helge Lyngstad & Are Valle Skjelvan. 7 x 30 min.

Sykt Lykkelig (2010)
Anne Sewitsky. 89 min (b-klipper).

Kniven (2010)
Eirik Smidesang Slåen. 12 min.

Å Snu Seg Mot Solen (2010)
Nina Knag. 27 min.

Orkestergraven (2009)
Alexander Eik. 3 x 58 min.

Farsarven (2009)
Mali Finborud Nøren. 12 min.

Finding Jenua (2008)
Alison Mason. 81 min. (medklipper).

Hotellstäderskan (2008)
Ann Holmgren. 23 min.



KORTFORMAT

Strømsgodset – Promotionfilm.
Andres Heger-Bratterud.

Verdien av Arbeid
Åpningsfilmen NHO 2018. CF Wesenberg.

Places – Ulrikke Brandstorp
Musikkvideo. Joon Brandt.

Inner Vision – Sivert Høyem
Musikkvideo. Vibeke Heide.

Norsk Tipping
Reklame. Johanne Helgeland.

Slutta.
Sju filmer for Helsedirektoratet.

Andreas Bombom Lisberg.


PILOTPROSJEKTER

Kampen for Aksel Waldemar Johannessen
Blue Code of Silence
Omvendt
Alexia Alene
Filmdubberen i Dar Es Salaam
Einars Forsvinningsnummer
Døden skal vi Danse
Ninas Barn
Til Ungdommen
Maikos Dans
Rinnan
Plata fra Gata



KURS / UNDERVISNING

Sørnorsk Filmsenter, Kristiansand – 2 dager februar 2019
UiS, Stavanger – 3 dager ferbruar 2019 – 3 dager mars 2019
Danvik, Drammen – 2 dager september 2017
UiT, Alta – 2 dager mai 2016
Westerdals, Oslo – 5 dager februar 2015 – 2 dager februar 2016
Klekkeriet Kulturnæringshus, Alta – 5 dager oktober 2014

 

DOKUMENTAR

Blue Code of Silence (2019)
Magnus Skatvold. 80 min.

De Utstøtte (2019)
Hallgeir Skretting. 50 min.

Born 2 Drive (2018)
Daniel Fahre. 90 min.

For Vi Er Gutta (2018)
Petter Sommer, Jo Vemund Svendsen. 80.min 
(medklipper)

Griseindustriens Hemmeligheter (2018)
Ola Waagen. 50 min. (medklipper)

Alexias Verden (2017)
Nina F. Grünfeld. 7 x 22 min.

Kampen for Aksel Waldemar Johannessen (2017)
Nils Gaup. 14 min. (installasjon)

Marcus & Martinus – Sammen om Drømmen (2017)
Daniel Fahre. 85 min.

Dag Solstad – Utopi og Sorg (2016)
Hans Eirik Voktor. 2 x 58 min.

Jeg mot Meg (2016)
Stefan Faldbakken. 8 x 29 min.

Ninas Barn (2015)
Nina F. Grünfeld. 67 min.

Ruth (2015)
Hanna Heilborn. 29 min.

Jul i Tangerudbakken (2014)
Linn Therese Amundsen & Kari Wåle. 6 x 45 min.

Frykten Han Skapte (2014)
Tove Austad. 50 min.

Drone (2014)
Tonje Hessen Schei. 78 min. (medklipper)

Exit Afghanistan (2013)
Anders Sømme Hammer & Olav Njåstad. 
4 x 40 min. + 58 min. internasjonal versjon

Nei og Atter Nei (2012)
Karen-Margrethe Baltzrud. 74 min.

Til Ungdommen (2012)
Kari Anne Moe, 60 min.

Psyk Forandring (2012)
Gunhild Asting & Espen Sørby & Vibeke Ringen. 
8 x 45 min.

Det Vakreste på Kvinnen (2011)
Mona Friis Bertheussen & Gunhild Asting. 50 min.

Norge i Krig – Oppdrag: Afghanistan (2011)
Klaus Erik Okstad. 30 + 40 min.

Selger nr. 329 (2011)
Kari Anne Moe. 30 min.

Snøballkrigen (2010)
Fridtjof Kjæreng. 8 x 40 min.

Taliban – Behind the Masks (2010)
Pål Resfdal. 29 min.

Gazas Tårer (2010)
Vibeke Løkkeberg. 81 min.

Klasse 10b (2009)
Strix Television & NRK. 10 x 40 min.

Hyttedrømmen (2008)
Kenneth Elvebakk. 5 x 26 min. (medklipper)

Festivalsommer (2006)
NRK. 4 x 29 min.

Kirurgisk Krigføring (2005)
Håkon Haugsbø. 50 min.

Cecilie mot Mount Everest (2004)
Bodil Voldmo Sachse & Helge Hundeide. 29 min.

En Reise i Sjelen (2004)
Sandra Hafsahl & Andreas Benin. 4 x 50 min.

PRISER / NOMINASJONER

Born to Drive
Sammen om Drømmen
Jeg mot Meg
Ruth
Jul i Tangerudbakken
Frykten Han Skapte
Drone
Exit Afghanistan
Til Ungdommen
MK-X
Selger nr. 329
Snøballkrigen
Taliban – Behind the Masks
Gazas Tårer
Klasse 10b
Å Snu Seg Mot Solen (2010)
The Chambermaid

Nominasjon
Vinner
Nominasjon
Vinner
Vinner
Nominasjon
Vinner
Vinner
Nominasjon
Nominasjon
Vinner
Vinner
Nominasjon
Nominasjon
Vinner
Screening
Vinner

Amanda 2019
Amanda 2017
Gullruten 2017
Nordic Panorama 2016
Gullruten 2014
Prix Europa 2014
Amanda 2015
Prix Europa 2014
Prix Europa 2014
Emmy Kids 2014
BIFF 2011
Prix Europa 2011
Rory Peck Award 2010
Amanda 2011
Gullruten 2010
Festival de Cannes 2010
Brooklyn Int. Film Festival 2009

Info

En av mine største styrker er fokuset på dramaturgien.
Jeg liker å finne løsninger på hvordan historien skal struktureres og hvordan scenene skal bygges opp og settes sammen slik at de treffer sterkest mulig emosjonelt.

Selv om jeg liker å være selvstendig, er allikevel et godt samarbeid med regi helt essensielt der vi gir hverandre en passe dose motstand og gjør hverandre sterkere.

Jeg er tilgjengelig som klipper ved dine fasiliteter eller på klipperom i Sandvika med gode arbeidsforhold og dessuten kinolerret godt egnet for visninger.

programferdigheter

Premiere Pro
100%
FINAL CUT X
30%
Photoshop
70%
Avid MEdia Composer
100%
DAvinci resolve
50%
After effects
70%

kontakt